Staff

 

Senior Leadership Team

Executive Head Teacher: Miss Jagger
Deputy Head Teacher: Mrs Bhogal
Early Years Manager: Mrs Seaton
Early Years Foundation Stage: Mrs Baxter
Head of Key Stage 1: Mrs Skolnick
Head of Key Stage 2: Mrs Biggs
Head of Lower Key Stage 2: Mrs Simons
Head of Limmudei Kodesh and Ivrit: Mr Yechezkel
English Lead: Mrs Skolnick
Maths Lead: Mr Millen
SENCO: Mrs Biggs

Early Years Foundation Stage Team

Nursery 1, Nursery 2 and Reception
Mrs Seaton (Early Years’ Manager)
Mrs Niman (Early Years’ Deputy Manager)
Mrs Baxter (EYFS Leader and Reception Teacher)
Mrs McIntosh  (Reception Teacher)
Miss Abrahams (Nursery 2 Teacher)
Mrs Lawson (Teaching Assistant)
Miss Yechezkel (LK Teacher)
Mrs Winetrobe (Nursery Staff)
Miss Shakil (Nursery Staff)
Mrs Brazil (Nursery Staff)
Mrs Land (Nursery Staff)
Mrs Preston (Nursery Nurse)

Key Stage 1 Team

Year 1
Mrs Moore (PE Leader)
Miss Goldberg (HLTA)
Rikki Kupperman (LK & Ivrit Teacher)

Year 2
Mrs Skolnick (English Lead)
Mrs Simons (Head of Lower Key Stage 2)
Rikki Kupperman (LK & Ivrit Teacher)
Mrs Summroy (Teaching Assistant)

Key Stage 2 Team

Year 3
Miss Haines (Curriculum Lead)
Mrs Simons (Head of Lower Key Stage 2)
Rikki Kupperman (LK & Ivrit Teacher)
Mrs Taylor (HLTA & Art Lead)

Year 4
Mrs Graham (Science Lead)
Mr Newbury (History Lead)
Miss McTear (Teaching Assistaunt)
Mrs Cohen (LK Teacher)
Mrs Fromm (Ivrit Teacher)

Year 4/5
Mr Gordon (EVC Lead)
Mr Yechezkel (Head of Jewish Studies and Ivrit)
Miss Goldberg (HLTA)
Mrs Cohen (LK Teacher)
Mrs Fromm (Ivrit Teacher)

Year 5
Mrs Biggs (SENCO & Music Lead)
Mrs Benton (PE Lead)
Mrs Cohen (LK Teacher)
Mrs Fromm (Ivrit Teacher)
Mrs Sefton (Teaching Assistant)

Year 6
Mr Millen (Maths Leader)
Mrs Cohen (LK Teacher)
Mrs Kupperman (LK Teacher)
Mrs Fromm (Ivrit Teacher)
Mrs Mann (Teaching Assistant)

Limmudei Kodesh and Ivrit Team

Mr Yechezkel (Head of Limmudei Kodesh)
Mrs Cohen (Chumash Lead)
Mrs Fromm (Ivrit Lead)
Mrs Kupperman (Dinim Lead)
Miss Yechezkel (EYFS Lead)